Igazából a cím megfogamalmazása nem tükrözi a poszt tényleges mondanivalóját. Az új irányzat inkább találóbb.
Jelenlegi társadalmunknak számos problémája, hibája van. Kezdve a társadalmi egyenlőtlenséggel, a bűnözéssel, környezetszennyezéssel, háborúkkal. Ezek a problémák magábol a monetáris társadalmi rendszerből fakadnak. Minden a pénz és a profit megszerzése, megtartása következményeként jelent meg.
Az egyetlen megoldás az ha alapjaiban alakítjuk át a társadalmi rendszerünket.
A most leírt, felvázolt új irányzat, nem az én agyszüleményem. Ez a Jacque Fresco és Roxanne Meadows álltal felvázolt Vénusz projekt és Zeitgeist mozgalom, melyben egy pénz és profit nélkül működő, technikailag magasan fejlett, globális emberi társadalmat állmodtak meg. Ebben a társadalomban minden egyes ember egyenlően hozzájuthat a javakhoz, szolgáltatásokhoz pénz vagy ellenszolgáltatás nélkül, nem lennének háborúk, bűnözés, felesleges energia és erőforrás pazarlás, társadalmi rétegződés.Ez az úgynevezett erőforrás alapú társadalom. Ebben a társadalomban a hibákat nem a "tünetek" kezelésével, a hiba elrejtésével orvosolnák (jelenleg a probláink nagy részét így kezelik), hanem a problémát okának megszüntetésével kezelnének.
Ezeken a weboldalakon részletesebb infót szerezhettek a Vénusz projektel és a Zeitgeist mozgalommal kapcsolatban:
www.zeitgeisthungary.com (ez a zeitgeist mozgalom regionális, magyar oldala)
Én elolvastam a nonprofit kiadványokat és megnéztem a nonprofit célu filmeket a témával kapcsolatban, amit ott olvastam, láttam az nem egy tökéletes társadalom terve, de jelentősen jobb, fentarthatóbb, élhetőbb, civilizáltabb társadalom mint a jelenlegi. Úgy gondolom hogy, a jelenlegi helyzetnél rosszabb már csak a globális méretű katonai diktatúra, vagy a nukleáris háború lehet.
Megjegyezném hogy, még a vénusz proljek megalkotója szerint sem létezik tökéletes társadalom. Ez szerintem is így van, mivel problémák, nehézségek mindig is voltak, vannak és lesznek is, csak az nem mindegy hogy, hogyan állunk a problémához, közönnyel, megvetéssel, nemtörődömséggel nézünk az elénk gördülő akadájokra, vagy lehetőségnek fogjuk fel őket.